LV | RU | EN

Biodeja Latvijā

 

Latvijā metodi Biodeja atveda Dr.psych.profesors Markus Stueck (latv. Štuks) no Leipcigas universitātes pēc RPIVAS profesores Gunas Svences uzaicinājuma un DR.psych.psihoterapeite Alejandra Villegas no Spānijas (dzim.Argentīnā). Abi ir R.Toro skolnieki, mācekļi un skolas pārstāvji.

Markus Stueck un Alejandra Villegas ir pirmie pasaulē, kuri ir aizstāvējuši doktora disertācijas psiholoģijā Leipcigas universitātē par biodejas ietekmi uz cilvēka ķermeni un psihi. Abi ir pazīstami skolotāji Vācijā, Austrijā, Spānijā, vairākās Āzijas valstīs.

M.Štuks un A.Villegas ir meistari, kurus ielūdz par vieslektoriem vairākās universitātēs un centros, nodarbībās viņi spēj radīt īpašu pārdzīvojumu, kas ļauj saskaņot cilvēka ķemeņa un gara, psihes, emociju, personības attīstības procesus.

Latvijā biodejas nodarbības noris jau kopš 2009. gada, bet biodejas skolotāju pamatgrupa mācās kopš 2010. gada janvāra. Šobrīd Latvijas dažādās pilsētās jau notiek biodejas nodarbības Latvijas biodejas skolotāju vadībā. Skolotāju saralstu var redzēt šeit.  2013.gada septembrī tiks uzsākta otrā biodejas skolotāju apmācības grupa (detalizētāku skatīt informāciju šeit.) 

Tā ir vienīgā iespēja apgūt biodejas metodi Latvijā un Baltijas valstīs!

Latvijas topošie biodejas skolotāji jau gandrīz 4 gadus kopā ar saviem skolotājiem bijuši kopā dažādās Latvijas vietās- Rīgā, Liepājā, Salacgrīvā, Valmierā, Matīšos.

Markus Štuks Leipcigas universitātē 2006. gadā ir aizstāvējis Eiropā pirmo habilitātā doktora grādu par immoglobulīna izmaiņām cilvēku organismā biodejas ietekmē.

Biodeja metode ir jauna veselības un psihiskās labsajūtas stāvokļa izmainīšanas jeb intervences metode, ko izmanto visā pasaulē darbā ar bērniem, pieaugušajiem un veciem cilvēkiem. Tā uzlabo veselību, pateicoties īpaši izstrādātai metodikai ar kustībām, mūziku, sevis izpausmi, prieka emocijām, savstarpējo iedrošinājumu grupā, relaksējošiem un aktivizējošiem kustību, dejas, ritmu vingrinājumiem.

M.Štuks ir pierādījis, ka pietiek ar dažām sesijām, lai dalībniekiem stattistiski nozīmīgi palielinātos immoglobulīna A līmenis asinīs, kā arī citi rādītāj i- ‘’laimes hormonu’’ rādītāji- serotonīns, dopamīns, adrenalīns, endorfīns u.c. Uzlabojas relaksācijas izjūtas, laimes un dzīvesprieka rādītāji. Atsaucoties uz biodejas skolotājiem, regulāri praktizējot biodance, tā rada pamatu mentālai un fiziskai veselībai un palīdz  indivīdam pieņemt savu ķermeni, kustības un stāju, uzlabo komunikācijas prasmes, palīdz veidot atbilstošu ķermeņa valodu un cieņu pret sevi.