LV | RU | EN

Tavi pirmie soļi

Biodejas metode ir salīdzinoši jauna (plašāk pazīstama no 20.gs. deviņdesmitajiem gadiem) veselības un psihiskās veselības un labsajūtas uzlabošanas jeb intervences metode, ko pielieto visā pasaulē darbā ar bērniem un pieaugušajiem bez vecuma ierobežojuma.

Biodeja uzlabo veselību pateicoties īpaši izstrādātai metodikai ar kustību, mūzikas, sevis izpausmes, prieka emocijām, relaksējošiem un aktivizējošiem kustību, dejas un ritmu vingrinājumiem, baudot savstarpējo iedrošinājumu grupā. Profesors M.Štuks (Marcus Stueck) pierādījis, ka pietiek ar dažām sesijām, lai dalībniekiem statistiski nozīmīgi palielinātos imunoglobulīna A līmenis asinīs, kā arī citi rādītāji: t.s. ‘’laimes hormons’’ endorfīns,, serotonīns, dopamīns, adrenalīns, u.c. Nozīmīgi uzlabojas relaksācijas izjūtas, laimes un dzīvesprieka rādītāji.

 

Jūsu PIRMĀ biodejas nodarbība var kļūt par unikālu pieredzi. Nav nozīmes jūsu statusam, amatam, vecumam, materiālajam stāvoklim. Pie tā visa Jūs varēsiet atgriezties pēc nodarbības.

Viss, kas Jums nepieciešams nodarbībā – esat Jūs pats! Cilvēks, kuram ir vēlme pilnvērtīgi izkustēties, baudīt deju dzirdot uzrunājošu mūziku  un būt kopā ar citiem cilvēkiem.

Dzīvē mūsu attiecības un saskarsmes kvalitāte ar apkārtējiem ir ļoti svarīgas, jo tas sniedz iekšējas pārliecības sajūtu un veicina personisko izaugsmi. Šīs iemaņas uzlabo spēju izpaust savas jūtas un emocijas pozitīvā un atbalstošā veidā. Emocionālo inteliģenci vienmēr ir iespējams mācīties un pilnveidot.

 

Kā notiek nodarbība?

Biodejas nodarbība sākumā visi dalībnieki apsēžas aplī. Nodarbības vadītājs, kuru biodejā sauc par biodejas skolotāju, vispirms pastāstīs grupai nodarbības tēmu. Tēma tiek izstāstīta viegli saprotamā veidā. Šeit nav dogmu, nav reliģijas vai īpašas ticību sistēmas. Biodejas skolotājs dalās ar pieredzi no savas dzīves. Dalībnieki, kuri vēlas aplī var dalīties ar savu pieredzi, savām izjūtām.

Tad sākas nodarbības praktiskā daļa. Šīs daļas laikā nesarunājas, jo sarunas nav nepieciešamas. Vairāk kā 70% no mūsu komunikācijas ir neverbāla, daudzas svarīgas lietas dzīvē nav izsakāmas vārdos. Skatiens, žests, nodoms, emocija un tam sekojošā darbība, atspoguļo patieso nozīmi.

Parasti praktiskā daļa sākas ar nostāšanos aplī – katrs dalībnieks sadodas rokās ar abiem līdzās esošajiem cilvēkiem. Sadošanās rokās rada reāla fiziska kontakta izjūtu ar visiem aplī esošajiem cilvēkiem un vienlaikus, katrs apzinās sevi kā apli veidojošo daļu.

Mūzika sākas un biodejas skolotājs aicina brīvi kustēties mūzikas ritmā. Ķermenis caur iedrošinājumu kustēties sāk atbrīvoties no stresa un sasprindzinājuma. Mūzika apņem un notur cilvēkus vienotā ritmā, pozitīvā un enerģiskā noskaņojumā. Jau pēc neilga laika cilvēki kļūst atbrīvoti, uzsmaida apkārt esošajiem cilvēkiem – pat, ja tie ir pilnīgi svešinieki.

Pēc apļa, biodejas skolotājs demonstrē staigāšanu. Kāpēc staigāšana? Cilvēka gaitā atspoguļojas mūsu sajūtas un emocijas. Tieši emocijas rada sasprindzinājumus dažādās ķermeņa zonās, muskuļos. Biodejā Jums ir iespēja staigāt gan tā, kā jūtaties, gan kā vēlaties, lai citi jūs redzētu. Vai vienkārši vērojiet emocijas, ko pauž Jūsu kustības.

Pēc tam biodejas skolotājs aicinās Jūs staigāt divatā ar kādu personu. Jo dzīve ir patīkamāka, ja tajā dalās ar kādu citu!  Jūs variet sajust, ka iešana pa dzīvi kopā ir daudz priecīgāka! Īpaši, ja skan uzrunājoša mūzika!

Tad seko vingrinājumu sērija, lai atmodinātu pozitīvas emocijas un to izpausmi caur kustībām. Biodejas skolotājs pastāstīs kā veikt katru dejas vingrinājumu un to  nodemonstrēs.

Pēc enerģiskās nodarbības daļas Jūsu saspringums būs izzudis un nodarbība ievirzās mierīgākā fāzē, sniedzot iespēju relaksēties.  Lai gūtu dziļu relaksācijas sajūtu un mieru sevī, palīdz atbilstoša mūzika.

Pēdējā nodarbības daļa pamazām sagatavo Jūs atgriezties dzīvē. Nodarbības beidzamā deja ir dzīvīga, aktīva un piepilda Jūs ar dzīvesprieku un enerģiju, kuru Jūs paņemsiet līdzi savā ikdienā. 

Pozitīvs emocionālais stāvoklis ilgst no trīs līdz piecām dienām, kas ļauj Jums daudz vieglāk tikt galā ar ikdienas stresu, kļūt iecietīgākiem un saprotošākiem pret apkārtējiem un  tiem, kurus mīlat.

Kā tas notiek? Biodeja rada drošu vidi, kurā varat justies harmoniski un pieņemts tāds, kāds esat! Zinātniskos pētījumos par biodejas ietekmi pierādīts, ka desmit nodarbību iegūtie uzlabojumi, saglabājas vēl turpmākos trīs mēnešus.

 

Par iknedēļas grupu nodarbībām:

Iknedēļas nodarbībās cilvēki sanāk kopā un dejo biodeju. Nodarbību vada apmācīts biodejas skolotājs, kurš  sniedzot atbilstošas instrukcijas, vada grupu caur  dažādu mūzikas un deju vingrinājumu stadijām. Katra nodarbība sniedz iespēju gan pilnvērtīgām fiziskām kustībām, gan relaksācijai, gan būt emocionālā mijiedarbībā pašam ar sevi un citiem grupā.

 

Kā ģērbties uz nodarbību?

Ieteicams apģērbs kārtās: tā, lai siltāko kārtu variet ērti novilkt, kad dejojot paliek silti

Kājās neslīdošas zeķītes, bet vislabāk dejot vienkārši basām kājām

Galvenais, lai jūtaties ērti un patīkami un apģērbs netraucē brīvi kustēties

Šī ir vieta, kur nav nepieciešamas atstāt iespaidu uz apkārtējiem!

 

Ko ņemt līdz uz nodarbību?

Ņemiet līdzi dejotprieku! Un ūdeni, ko padzerties.